AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜLKÜ ORTAOKULU'NDA SANAT ŞÖLENİ: YIL SONU RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ

ÜLKÜ ORTAOKULU'NDA SANAT ŞÖLENİ: YIL SONU RESİM SERGİSİ DÜZENLENDİ

Ülkü Ortaokulu, sanat dolu bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Okulun görsel sanatlar öğretmeni Fatma BALABAN'ın öncülüğünde düzenlenen yıl sonu resim sergisinde öğrenciler, yeteneklerini sergileme fırsatı buldu. Sergide akrilik, asamblaj, sulu boya, ebru sanatı, vitray ve lavi tekniklerinde yapılmış çeşitli eserler yer aldı. Sergiye katılanlar arasında İlçe Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bçvş. Mustafa KURTCU, İlçe Emniyet Müdürü Bayram DELAK, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN, milli eğitim şube müdürlerimiz, okul ve kurum müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.
Açılış konuşmasını yapan okul müdürü Aydın ALTUNDAĞ: "Öğrencilerimizin yaratıcılıklarını sergiledikleri bu sergi, onların sanatla iç içe büyümeleri için büyük bir fırsat. Sergide emeği geçen tüm öğrencilerimizi ve görsel sanatlar öğretmenimizi tebrik ediyorum. Ayrıca, bu özel günde bizi yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederim. Sanata verdiğimiz değerin, öğrencilerimizin geleceğinde olumlu etkiler yaratacağına inanıyorum." dedi.
Görsel sanatlar öğretmeni Fatma BALABAN, sergide yer alan eserlerin öğrencilerin yaratıcılığını ve sanata olan tutkusunu yansıttığını ifade ederek, sergiye katılan herkese teşekkür etti. Öğrencilerin aileleri, çocuklarının eserlerini gururla izlerken, sergideki atmosfer büyük beğeni topladı. Etkinlik boyunca sanat eserlerini inceleyen misafirler, öğrencilerin yaratıcılığına ve yeteneklerine hayran kaldı. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN, sanata ve sanat eğitimine verilen önemin altını çizerek, "Gençlerimizin bu tür etkinliklerle kendilerini ifade etmesi çok değerli. Onların başarılarını görmek bizi gururlandırıyor." dedi.
Sergi, katılımcıların büyük beğenisini toplarken, öğrencilerin sanat sevgisinin ve yeteneklerinin ortaya konduğu bu etkinlik, Ülkü Ortaokulu'nun sanata verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi.


10-06-202410-06-202410-06-202410-06-202410-06-202410-06-202410-06-202410-06-202410-06-2024

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.