AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT TEĞMEN AHMET ÇITAK İLKOKULU'NDA YIL SONU SERGİSİ

ŞEHİT TEĞMEN AHMET ÇITAK İLKOKULU'NDA YIL SONU SERGİSİ

Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlkokulu, yıl sonu etkinlikleri kapsamında düzenlediği resim sergisi ve futbol turnuvası ile öğrenci ve velilere unutulmaz anlar yaşattı. Resim sergisinde, kolaj çalışmalarından karakalem çalışmaları gibi çeşitli eserler yer aldı. Serginin hazırlanmasında görsel sanatlar öğretmeni Merve İRTEGÜN öğrencilerin yaratıcı ve sanatsal becerilerini sergilemelerinde büyük emek harcadığı görüldü.

Sergiye, Kaymakam Baha BÜYÜKKAYMAKCI, İlçe Belediye Başkan Vekili Serdal ÖLGÜN, İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bçvş. Mustafa KURTCU, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Burak ÇİMEN, İlçe Millî Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİN, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Resim sergisi büyük ilgi toplarken, okul müdürü Mustafa ACAR, serginin açılış konuşmasında öğrencilerin sanatsal başarılarını överek, sanatın eğitimdeki önemine değindi. Sn. ACAR, öğrencilerin sanatsal ve sportif alanlardaki başarılarının kendilerini gururlandırdığını ifade etti.

Okulda gerçekleştirilen futbol turnuvasında başarı gösteren öğrencilere madalyaları düzenlenen törenle takdim edildi. Ayrıca, resim sergisinde eserleri sergilenen öğrencilere de teşekkür belgeleri verildi. Bu ödüller, öğrencilerin yıl boyunca gösterdikleri çaba ve yeteneklerini takdir etmek amacıyla verildi.

Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, etkinliklerde yaptığı konuşmada, öğrencilerin sanata ve spora yönlendirilmesinin onların gelişimine büyük katkı sağladığını belirtti. Bu tür etkinliklerin, öğrencilerin yeteneklerini sergileme ve geliştirme fırsatı sunduğunu vurguladı.

07-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-202407-06-2024

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.