AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEMAL PAŞA İLKOKULU'NDA GELENEKSEL OYUN ALANLARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KEMAL PAŞA İLKOKULU'NDA GELENEKSEL OYUN ALANLARININ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kemal Paşa İlkokulu'nda, öğrencilerimizin hem eğlenip hem de kültürel değerleri öğrenebileceği geleneksel oyun alanlarının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, İlçe Belediye Başkanımız Zehra ÖZYOL, İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bçvş. Mustafa KURTCU, İlçe Emniyet Müdürü Bayram DELAK, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kemal Paşa İlkokulu Müdürü Elfa ÇAKIR'ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış töreninde, katılımcılar yeni oyun alanlarını gezerek öğrencilerle birlikte oyunlar oynadı. Çocukların büyük bir heyecan ve mutlulukla katıldıkları etkinlikte, geleneksel oyunlar yeniden hayat buldu. Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, açılışta yaptığı konuşmada, "Geleneksel oyunlarımızın çocuklarımıza aktarılması ve yaşatılması büyük önem taşıyor. Bu oyun alanları sayesinde çocuklarımız hem eğlenecek hem de kültürel değerlerimizi tanıyacaklar," dedi. Okul müdürü Elfa ÇAKIR ise, "Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin sosyal ve kültürel gelişimine büyük katkı sağlıyor. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz," dedi.

Kemal Paşa İlkokulu'nda açılan geleneksel oyun alanları, okulun öğrencilere sunduğu imkanları genişleterek, onların daha keyifli ve dolu dolu zaman geçirmelerine olanak tanıyacaktır.


03-06-202403-06-202403-06-202403-06-202403-06-202403-06-202403-06-2024

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.