AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZDEN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Sevgili öğrencilerimiz, 

19 Mayıs, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin başlangıcı ve Türk gençliğine armağan edilmiş bir bayramdır. Bu anlamlı günde, Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ve kahraman şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, siz gençlere çok büyük bir önem vermiştir. Sizi, Cumhuriyetimizin temelini oluşturan en önemli unsur olarak görmüş ve "Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözleriyle sizlere olan inancını dile getirmiştir. Bu inanç doğrultusunda, sizlere düşen görevler de oldukça fazladır. Kendinizi her alanda geliştirmeli, bilime ve tekniğe önem vermeli, ATATÜRK'ün ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, ülkemizi daha müreffeh bir geleceğe taşımak için çalışmalısınız. Unutmayın, sizler bu milletin umudu, bu vatanın geleceğisiniz. Sizler ne kadar çalışkan ve ne kadar üretken olursanız, ülkemiz o kadar ilerleyecektir.

Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs ATATÜRK'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Ercan GÜLTEKİN

İlçe Millî Eğitim Müdürü

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.