AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERCAN GÜLTEKİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERCAN GÜLTEKİN'İN 10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Bugün, Türk milletinin önderi, bağımsızlık mücadelemizin kahraman lideri, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü sonsuz özlem ve minnetle anma günüdür. 10 Kasım, sadece bir tarih değil, aynı zamanda büyük bir mirası ve öğretiyi hatırlama, yaşatma günüdür.

ATATÜRK, yalnızca Türkiye'nin değil, aynı zamanda tüm dünya için ilham kaynağı olmuş büyük bir liderdir. Onun önderliğinde gerçekleştirilen devrimler, Türkiye'yi çağdaş bir ulus haline getirmiş ve ülkemizi modern dünyanın bir parçası haline getirmiştir.

Bugünün genç nesillerine ATATÜRK'ün mirasını aktarmak ve onları çağdaş, bilinçli ve vatansever bireyler olarak yetiştirmek, görevlerimiz arasında en önemlilerinden biridir. Eğitim camiası olarak, ATATÜRK'ün ilkelerini ve değerlerini gelecek kuşaklara aktararak, ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıma sorumluluğumuzu hatırlatmak ve bu yolda çalışmalarımızı sürdürmek önceliğimizdir.

Bu vesileyle, milletçe bir araya gelerek, ATATÜRK'ün bize bıraktığı mirasa sahip çıkarak onun gösterdiği yolda, daha aydınlık, daha adil ve daha müreffeh bir Türkiye için hep birlikte çalışacağız.

Bir kez daha büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ebediyete irtihal ettiği 10 Kasım gününde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.

 

09-11-2023

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.