AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞEHİT SERCAN KOÇ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ RESİM SERGİSİ SANAT SEVERLERLE BULUŞTU

ŞEHİT SERCAN KOÇ ÇOK PROGRAMLI ANADOLU LİSESİ RESİM SERGİSİ SANAT SEVERLERLE BULUŞTU

Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi, yıl sonu resim sergisiyle sanatseverleri büyüledi. Görsel sanatlar öğretmeni Bahar GÜL ve öğrencilerinin titizlikle hazırladığı eserler, okulun sergi salonunda sergilendi. Sergiye, Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bçvş. Mustafa KURTCU, İlçe Emniyet Müdürü Bayram DELAK, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN, şube müdürlerimiz, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Yoğun katılım, serginin ne denli ilgi çektiğini gözler önüne serdi.

Öğrencilerin yıl boyunca üzerinde çalıştığı eserler, sergi salonunda büyük beğeni topladı. Sergide temel tasarım tekniklerinden yağlıboya, akrilik, mozaik, rölyef ve seramik çalışmalarına kadar geniş bir yelpazede eserler yer aldı.

Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, sergiyi gezdikten sonra yaptığı konuşmada, "Sanat, insan ruhunun en yüce duygularını ifade etme aracıdır. Öğrencilerimizin bu kadar güzel eserler ortaya koymaları beni ve tüm katılımcıları gururlandırdı. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN ise sergideki eserlerin estetiğinden övgüyle bahsederek, öğrencilerin bu tür etkinliklerle desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Görsel sanatlar öğretmeni Bahar GÜL, serginin düzenlenmesinde emeği geçen tüm öğrencilerine teşekkür ederek, "Bu sergi, öğrencilerimizin sanatsal bakış açılarını geliştirmelerine ve özgüven kazanmalarına yardımcı oluyor. Her biriyle gurur duyuyorum." şeklinde konuştu.

Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin bu başarılı sergisi, sanatın ve yaratıcılığın eğitimdeki önemini bir kez daha ortaya koydu. Sergi, tüm katılımcılardan tam not alırken ve sanatın birleştirici gücünü bir kez daha kanıtladı.


04-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-202404-06-2024

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.