AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA YIL SONU SERGİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KAPSAMINDA YIL SONU SERGİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yıl sonu sergisi, ilçemizde coşkulu bir katılımla açıldı. Serginin açılışına Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, İlçe Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Müdürü Ramazan SARI, İlçe Jandarma Komutanı J. Astsb. Kd. Bçvş. Mustafa KURTCU, İlçe Emniyet Müdürü Bayram DELAK, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN, şube müdürleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Halk Eğitimi Merkezi tarafından organize edilen etkinlikler, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. Program, müzik dinletisi ile başladı. Ardından sahneye çıkan halk oyunları ekibi, sergiledikleri renkli ve coşkulu performanslarıyla büyük beğeni topladı. Sergi açılışı, katılımcıların yoğun ilgisi ve merakı eşliğinde gerçekleşti. Sergide, yıl boyunca gerçekleştirilen çeşitli eğitim faaliyetlerinin sonuçları ve kursiyerlerimizin ve öğrencilerimizin el emeği göz nuru çalışmaları sergilendi. El sanatlarından resimlere, çeşitli kursların ürünlerinden öğrenci projelerine kadar geniş bir yelpazede sergilenen eserler, ziyaretçilerden tam not aldı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında düzenlenen bu etkinlik, hem öğrenmenin yaşı olmadığını bir kez daha göstererek hem de toplumun her kesimini bir araya getirip birlik ve beraberliği pekiştirdi. Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, sergide yaptığı konuşmada, "Hayat boyu öğrenmenin önemini vurgulayan bu tür etkinlikler, bireylerin gelişimine katkı sağladığı gibi, toplumsal dayanışmayı da güçlendiriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum," dedi. İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN ise, "Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir. Halk Eğitimi Merkezi'mizin düzenlediği bu sergi, kursiyerlerimiz ve öğrencilerimizin yıl boyunca edindikleri bilgi ve becerileri sergilemeleri açısından büyük bir fırsat sunuyor. Katılım gösteren ve destek veren herkese teşekkür ediyorum," şeklinde konuştu.


06-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.