AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜMÜŞHACIKÖY'DE ORGAN BAĞIŞI HAFTASI ETKİNLİKLERİYLE FARKINDALIK OLUŞTURULDU

GÜMÜŞHACIKÖY'DE ORGAN BAĞIŞI HAFTASI ETKİNLİKLERİYLE FARKINDALIK OLUŞTURULDU

Gümüşhacıköy, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında çeşitli etkinliklerle organ bağışına dikkat çekti. Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi tarafından düzenlenen etkinlikler, organ bağışı bekleyen hastalar için önemli bir destek ve bilinç oluşturmayı hedeflemektedir. Sunuma, İlçe Kaymakamı Baha BÜYÜKKAYMAKCI, İlçe Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİN, İlçe Emniyet Müdürü Bayram DELAK ve İlçe Jandarma Karakol Komutanı Astsb. Samet KARGIOĞLU da katılarak organ bağışı konusundaki farkındalığın artmasına destek verdiler.

Sağlık görevlileri, organ bağışının önemini vurgulamak ve yanlış bilgileri düzeltmek amacıyla bilgilendirici sunumlar gerçekleştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise organ bağışı konulu resim yarışması düzenleyerek öğrenciler arasında farkındalık yaratmayı amaçladı ve dereceye giren öğrencilere ödüller verildi.

Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi'nde organ nakli konusunda çalışan Berna ULU ve Fulya ÇETİN, organ bağışında bulunmak ve bilgi almak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu belirterek organ bağışının toplumsal bir sorumluluk olduğunu ve herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini vurguladılar.

Gümüşhacıköy, Organ Bağışı Haftası boyunca gerçekleştirilen bu etkinliklerle organ bağışının önemini vurgulayarak toplumda bilinçli bir yaklaşımın gelişmesine katkı sağladı. Organ bağışıyla hayat kurtarmanın ne kadar değerli olduğu bir kez daha anlaşıldı.

09-11-202309-11-202309-11-202309-11-202309-11-202309-11-2023

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.