AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

11 KASIM MİLLÎ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

11 KASIM MİLLÎ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ KAPSAMINDA AĞAÇ DİKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Bugün ülkemizin 2023 farklı noktasında milyonlarca fidan toprakla buluştu. Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, Belediye Başkanımız Zehra ÖZYOL, İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN ve kamu kurum müdürleri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında "Geleceğe nefes" temasıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğine katıldılar.
Kaymakamımız Baha BÜYÜKKAYMAKCI, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, "Doğanın dengesini koruma adına gerçekleştirdiğimiz bu ağaçlandırma etkinliği, toplumumuzun çevre bilincini artırma ve doğal kaynaklarımıza sahip çıkma amacını taşıyor. Geleceğe nefes olma gayretimiz, her geçen yıl daha da büyüyerek devam ediyor." dedi.
İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Ercan GÜLTEKİN ise öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılarak çevre bilinci kazanmalarının önemine değinerek, "Gelecek nesillerimiz, bugün dikilen fidanları büyütüp koruyacak. Onlara doğa sevgisi aşılamak, eğitim camiası olarak üzerimize düşen bir sorumluluktur" ifadelerini kullandı.

#MilliAğaçladırmaGünü  

#GeleceğeNefes

11-11-202311-11-202311-11-202311-11-2023

Cumara Mahallesi, Zübeyde Hanım Blv. Hükümet Konağı, Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.