AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitim Servis Şoförlerimiz İki Günlük Hizmetiçi Eğitime Alınıyor.

Taşımalı Eğitim Servis Şoförlerimiz İki Günlük Hizmetiçi Eğitime Alınıyor.

İlçemizdeki Taşımalı Eğitim Servis Şoförleri iki gün sürecek olan 10 saatlik hizmetiçi eğitime alınıyor.

Halk Eğitim Merkezindeki Müdürlüğümüz toplantı Salonunda başlayan Hizmetiçi Eğitim Faaliyetinin açılışına İlçe Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal, Garnizon Komutanı Aziz Kaymak Bektaş, Emniyet Müdürü Ender Turan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Kadir Karadaş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Turgut, Okul kurum Müdürleri ve Taşımalı Eğitim Servis Şoförleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Turgut´un açılış konuşması ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin ve Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal da birer konuşma yaptılar.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin konuşmasına okul müdürlerine ve servis şoförlerine taşımalı eğitim faaliyetinde gösterdikleri düzen ve disiplinden dolayı teşekkür ederek başladı ve şoförlerin öğrenci taşıdıklarının farkında olarak gösterdikleri dikkatin hiç aksatılmadan devam ettirilmesi gerektiğini söyledi.

Daha sonra söz alan Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal ise taşımalı eğitimdeki kuralların hepsinin öğrencilerimizin güvenli bir şekilde eğitime erişimi için var olduğunu söyledi ve kurallar birer araçtır. Amaç öğrencinin güvenli bir şekilde eğitime erişimidir. Taşıma faaliyetinde bu ayrıntıyı hiç unutmamamız gerekir dedi.

İki günde toplam 10 saat sürecek olan hizmetiçi eğitim faaliyetinde ilçemizdeki 78 taşımalı eğitim servis şoförüne Milli Eğitim, Jandarma, Emniyet ve Sağlık Gurup Başkanlığı personelleri tarafından, taşımalı eğitim mevzuatından, trafikte çocukların dezavantajlarına, trafik kurallarından iletişim yöntemlerine ilkyardım bilgisine varana kadar bir çok alanda eğitim verilecek.

21-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-201721-11-2017

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.