AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Servis Araçlarının Yenilenen Yönetmeliği İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Servis Araçlarının Yenilenen Yönetmeliği İle İlgili Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Geçtiğimiz hafta Resmi Gazete´de yayınlanarak yürürlüğe giren İçişleri, Milli Eğitim, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlıklarının ortaklaşa düzenledikleri Okul Servis Araçları Yönetmeliği´nin incelenmesi ve değerlendirilmesi için toplantı düzenlendi.

Taşımalı Eğitimin tüm paydaşlarının yer aldığı toplantıda yönetmeliğin sunumu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Turgut tarafından yapılırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin ile birlikte Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü trafik birim sorumluları Erkan Tekatlı ve Tarık Şeker tarafından ise yönetmelik maddelerinin değerlendirilmesi yapıldı.

Toplantıya Garnizon Komutanı Aziz Kaymak Bektaş, Emniyet Müdürü Ender Turan, Kaymakamlık Yazı işleri Müdürü Kadir Karadaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Fatih Bayram, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Mustafa Barbak, Zabıta Müdürü Murat Ali Kutlu, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Sarıtaş, okul müdürleri ve resmi özel taşımalı eğitim servis şoförleri katıldı.

İlçemizdeki resmi/özel öğrenci taşımacılığının; yönetmelik hükümlerine göre daha düzgün ve titiz bir şekilde yürütülebilmesi, paydaşların sorumluluk görev ve yükümlülüklerini daha iyi kavrayabilmeleri, ayrıntıların gözden kaçırılmasının önüne geçilebilmesi, tereddüde düşülen hususların ortaya konulabilmesi ve taşımalı eğitim paydaşlarının arasında uygulama birlikteliğinin oluşturulabilmesi amacıyla tertip edilen toplantının katılımcıları memnun ettiği görüldü.

 

"Okul Servis Araçları Yönetmeliği" sunumu için tıklayınız.

01-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-201701-11-2017

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.