AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYNES Kurumsal Hizmetler Yöneticisi Makine Mühendisi Sayın Serdar ÜKLİMEK İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİNİ Ziyaret Etti.

KAYNES Kurumsal Hizmetler Yöneticisi Makine Mühendisi Sayın Serdar ÜKLİMEK İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİNİ Ziyaret Etti.

KAYNES Kurumsal Hizmetler Yöneticisi Makine Mühendisi Sayın Serdar ÜKLİMEK, müteahhit Sadık ÇOLAK ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİN’ i ziyarette bulundu.

Ziyaretin sebebinin tehlikeli işlerde çalışan ve Mesleki Eğitim Merkezlerinden alınması gereken sertifikalar için olduğunu ve kendisinin de Gümüşhacıköy’ lü olduğunu belirten Sayın Serdar ÜKLİMEK gelişen ilçemiz için,  Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışarak tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde çalışacak vatandaşların mutlaka Mesleki Eğitim Merkezlerinden sertifika alması ve belgelemesi gerektiğini söyledi.

“6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu” yönetmelik hükümlerine göre Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz hükmü gereğince Gümüşhacıköy’ de çalışacak kişilere düzenlenecek kurslarla bu belgelerin verilebileceğini ve sorunsuz bir şekilde kanunen çalışabileceğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan GÜLTEKİN ise “Şu anda Gümüşhacıköy genelinde potansiyel olarak inşaat sektörü ve doğalgaz çalışmalarının başlaması nedeniyle en çok müracaat çeşidi,  tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde kendisini göstermektedir. Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ile yapılan protokol gereği bu sınıfa giren kursları destekliyoruz. Dedi. 

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.