AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan GÜLTEKİN’ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı;

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Ercan GÜLTEKİN’ in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı;

"Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmeni olarak eğitim liderimiz olarak kabul edildiği günün, 24 Kasım 1981 tarihinden itibaren, Öğretmenler Günü olarak kutlanışının  36. yıldönümünde, Eğitim  Ordusunun özverili mensupları değerli öğretmenlerimizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum.

Biz öğretmenlerin temel gayesi, evrensel değerlerin ışığında üretken, idealist, hoşgörülü, vatanına ve bayrağına bağlı bireyler yetiştirmektir. Millî Eğitim Müdürü olarak sadece bugün değil, her gün yanınızda olduğumu ve sizlerin destekçisi olduğumu bilmenizi isterim.

Bir toplumun mühendisi durumundaki öğretmenlerin, diğer meslek gruplarından  farklı olarak  ayrıcalıkları vardır; o da malzemelerinin insan olmasıdır. Öğrencilerimizin akılcı, bilimsel, araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen, paylaşımcı, İletişim becerisine sahip, ileri teknolojiyi kullanabilen, tamamen bilgiyle donanmış bireyler olarak yetişmeleri çok önemlidir.  

En büyük düşmanımız olan cehaletin yok edilmesi siz öğretmenlerimizin en temel ve en kutsal görevidir. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her köşesinde ve ilimizde aydınlatma görevlerini yılmadan usanmadan yerine getirmektesiniz. 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım! 

Sizlerin özverili çabasıyla bugünlere geldiğimiz gibi, aydınlık yarınlara da yine siz öğretmenlerimizin bu uğurda bir ömür boyu sürdürecekleri çabayla ulaşacağımızın bilincindeyiz. 

Yurdumuzda ve İlçemizde; öğretmenlik görevlerini layıkıyla yerine getirirken başta terör ve depremde şehit düşen ve yaşamını yitirmiş olan tüm öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, kendilerine Allahtan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekli olmuş tüm emekli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Emeklilik yaşamlarında mutluluklar diliyorum.


Halen görev başında olan tüm öğretmenlerimizin  “Öğretmenler Günü”nü kutluyor, sağlık, başarı, huzur dolu nice yıllar temennisi ile selam ve saygılar sunuyorum."

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.