AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Her Okulun Bir Ailesi Var” Adlı Projemiz Kapsamında Işık İlkokulu´nun Aile Ziyaretine Katıldık.

“Her Okulun Bir Ailesi Var” Adlı Projemiz Kapsamında Işık İlkokulu´nun Aile Ziyaretine Katıldık.

Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Her Okulun Bir Ailesi Var Projesi kapsamında okullarımızın Aralık ayındaki aile ziyaretleri devam ediyor.

Işık İlkokulu´nun proje kapsamındaki bu ayki ziyaretine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ercan Gültekin, Şube Müdürümüz Mustafa Turgut ve Cumara Mahallesi Muhtarı Vildan Güler de katıldı.

Işık İlkokulu Müdürü Mustafa Acar ve Rehberlik Öğretmeni Ayfer Koç öğrencilerle birlikte ilçemiz Cumara Mahallesindeki evinde yalnız başına yaşayan 81 yaşındaki Zeynep Özsarı´yı ziyaret ettiler.

Ziyaretten çok memnun olduğu gözlenen ve duygulanan yaşlı teyze kendini hatırlayan öğrencilere öğretmenlere ve idarecilere duacı oldu.

Müdürlüğümüz tarafından uygulanan proje ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin yaptığı açıklamada " Ekim ayında uygulanmaya başladığımız Her Okulun Bir Ailesi Var adlı projemiz kapsamında ilçemiz sınırları içinde tek başına ikamet eden ileri yaştaki büyüklerimiz her ay ziyaret edilmekte, yaşlılarımıza manevi destek verilmekte, okulların bütçeleri doğrultusunda kısmi maddi destek amaçlı hediyeler sunulmaktadır.

Projemizin başlangıcında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından aldığımız yaşı ilerlemiş ve yalnız yaşayan insanlarımızı okullarımız arasında paylaştırdık ve her ay bu dedelerimizin teyzelerimizin düzenli olarak ziyaret edilmesini istedik. Okul ve kurumlarımız ziyaretlerini gerçekleştirip her ayın sonunda ise müdürlüğümüze ziyaretle ilgili bilgilerin görüşlerin ve resimlerin yer aldığı formları sumaktadırlar.

Öğrencilere insani değerler, yardımlaşma, hoşgörü, paylaşma ve büyüklere saygı gibi değerler eğitimini yaparak yaşayarak öğretmeyi amaçlayan projemizin görev dağılımında okul müdürlerimizden ve öğretmenlerimizden oluşan rapor inceleme, faaliyet belirleme, okul öncesi, temel eğitim ve orta öğretim komisyonları görev yapmakta. Projemizin iletişim koordinatörlüğü ve genel sekreterliği Müdürlüğümüz Özel Büro Sorumlusu Gürkan Gündüz tarafından yapılırken, Genel Koordinatörlüğü ise Şube Müdürümüz Mustafa Turgut tarafından yürütülmektedir."dedi.

 

21-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-201721-12-2017

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.