AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Yarışmalarda Derece Elde Etti.

Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Yarışmalarda Derece Elde Etti.

Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında her yıl yapılan "Genç Bilaller" ezan okuma, "Kuranın Genç Muhafızları" hafızlık ve "Genç Seda" Kuranı Kerimi güzel okuma yarışma finalleri Amasya´da yapıldı.

İlimizdeki tüm İmam Hatip Liselerinin katılımı ile gerçekleşen üç farklı kategorideki yarışmalarda Amasya Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Lisesi iki kategoride birincilik bir kategoride de ikincilik aldı. Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam Hatip Lisesi bir kategoride birincilik, bir kategoride ikincilik ve bir kategoride de üçüncülük aldı. Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi iki kategoride üçüncülük aldı. Merzifon Anadolu İmam Hatip Lisesi ise bir kategoride ikincilik aldı.

Genç Bilâller” Ezan Okuma, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık ve “Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları Amasya Finalleri Yapıldı. Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri arasında her yıl yapılan yarışmaların il finalleri, 23 ARALIK 2017 Cumartesi günü Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin koordinatörlüğünde, Amasya Belediyesi Belediye Kültür Merkezinde saat 10:30 da coşkulu bir ortamda ve yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Abdullah AVCI açılış konuşması ile başlayan programda ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan Anadolu imam hatip lisesi öğrencileri yarıştılar. Programa Valimiz Sayın Dr. Osman VAROL, Belediye Başkan yardımcısı Cengiz ERDEM, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal POLAT, Özel İdare İl Genel Sekreteri Ahmet Faruk AYKUTLU, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin GÜNEŞ, İl Müftü Vekili Murtaza GÜR, KYK İl Müdürü Kemal KILIÇ, Kurum amirleri ve Okul Müdürlerimiz teşrif ettiler.

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması aşağıdaki gibi sonuçlanmıştır.

İl birincisi Fikri ZENGİN (Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

İl ikincisi Sadık Buğra TAŞCI (Merzifon Anadolu İmam-Hatip Lisesi)

İl üçüncüsü Numan ETLİ (Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam-Hatip Lisesi)

“Genç Sada” Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması aşağıdaki gibi sonuçlanmıştır.

İl birincisi Murat CANTAV (Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam-Hatip Lisesi)

İl ikincisi Emre GÖKÇE (Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

İl üçüncüsü Harun Reşit TOPHAN (Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

Genç Bilâller” Ezan Okuma Yarışması aşağıdaki gibi sonuçlanmıştır.

İl birincisi Cemil KARGA (Amasya Şehit Ahmet Özsoy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

İl ikincisi Ali KAYA (Suluova Şehit Osman Karakuş Anadolu İmam-Hatip Lisesi)

İl üçüncüsü Furkan AKTAŞ (Gümüşhacıöy Anadolu İmam Hatip Lisesi)

 

Bölge finallerinde ilimizi temsil edecek öğrencilerimiz ile ilçemize derece kazandıran öğrencilerimizi tebrik ediyor; yetişmelerinde katkıları olan anne-babalarına ve öğretmenlerine teşekkür ediyoruz.

30-12-201730-12-201730-12-2017

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.