AMASYA GÜMÜŞHACIKÖY İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bütün Ortaokullarımız Tübitak 4006 Proje Başvurusu Yaptı. Başvuruların Tamamı Onaylandı.

Bütün Ortaokullarımız Tübitak 4006 Proje Başvurusu Yaptı. Başvuruların Tamamı Onaylandı.

İlçemizdeki Bütün ortaokullarımız TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı için Proje başvurusu yaptı. 
Okullarımızın tamamının proje başvuruları TÜBİTAK Değerlendirme Kurulu tarafından onaylandı.

Geçtiğimiz yıl sadece bir okulumuzda açılan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı bu yıl ilçemizdeki bütün ortaokullarımızda ve Hasan Coci Anadolu Lisesi´nde açılacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada:
"Gümüşhacıköy İlçesi, Amasya´nın Merkez ve diğer ilçeleri arasında TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Projesine yaptığı başvuruların tamamı kabul edilen ve tüm ortaokulları projeye katılan tek ilçe olma özelliği ile dikkat çekmektedir.

Bu vesileyle bu başarıda maddi manevi katkısı olan tüm okullarımızı kutluyorum.

Sene Başı Müdürler Kurulumuzda bütün ortaokullarımız ile liselerimizden Hasan Coci Anadolu Lisesi´nin proje için başvuru yapmasını kararlaştırdık . Okul idarecilerimiz olsun öğretmenlerimiz olsun bizler olsun hepimiz bu işin takipçisi olduk. Hatta bu kapsamda Şube Müdürümüz Mustafa Turgut´un girişimleri ile Havza´dan projeler konusunda uzman ve daha önce ilçemiz Ülkü Ortaokulu´nda çalışmış olan Fen ve Teknoloji Öğretmeni Serkan Demirtaş ve Okul Müdürü İbrahim İşleyen´i ilçemize getirdik. Proje başvurusu yapacak olan okullarımızın müdürlerine müdür yardımcılarına ve proje koordinatör öğretmenlerine Kaymakam Beyinde iştirak ettiği bir toplantı ile seminer verdirdik.

Gerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizlerin çalışmaları gerekse okullarımızın gayretleri sonucunda tüm proje başvurusu yapmasına karar verdiğimiz okullarımız başvurularını yaptı ve tüm başvurularımız da Tübitak değerlendirme kurulu tarafından onaylandı.

Böylece okullarımız hem fuar açma hakkı elde etmiş oldular, hemde TÜBİTAK´ın okullarımızın fuar açma faaliyetinde kullanılması için vereceği toplam 33.000 TL desteği alma hakkı kazandılar. "dedi.

Zübeyde Hanım Blv. Cumara Mahallesi, No 36 Posta Kodu 05700 Gümüşhacıköy/Amasya - 358 7171015

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.